Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, treściwe i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy pasty. Bardziej wrażliwi konsumenci smakują mniej znane potrawy takie jak risotto, gnocchi i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku cechom: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w menu można znaleźć również nie tak popularne włoskie dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i jedzenie z różnych części Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Posiłek we włoskim stylu koniecznie powinien obejmować też trunek. Odrobina alkoholu to we Włoszech norma. menu ze świeżymi produktami Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi mieć szeroki wybór win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film

Comments are closed.