Kraków – wzmocnienie komunikacji także przewozów komunalnych

Najważniejszym z trudnych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Polskie województwa nie są dostosowane do tak dużego nasilenia korków, jaki powstał poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich ulicach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju które musi rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli zwiększyć wygodę mieszkańców a także poprawi całość gospodarki Krakowa.

Spośród okolicznych lokalizacji, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.Majchrowski opinie
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i inwestycji, by jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.

Comments are closed.